Bayrak Formasyonu Nedir?

Bayrak Formasyonu Nedir?

Bayrak Formasyonu Nedir? Hızlı bir formasyondur. Onun için dikkat edilmesi gerekir. Büyük bir yükselişten sonra hareketin devamı için nefes alınan , kar realizasyonunun yapıldığı bölümdür bu bölümde hacim ve hareketler gittikçe daralmaya başlar. Bayrak kısmında kısa dalgalanmalar oluşur bu dalgalanmalar bir dikdörtgene benzer bir süre sonra.

Burada kopuş direnç üzerinde sert ve hacimli olur. Bunun için direnç bölgesindeki hacim bizim için güvenli al noktasını oluşturur. Dirençten sonra hedef bayrak direğinin yükselişi kadardır.

Bunun tam tersi de mümkündür , Düşüş trendinin ardından gelen kısa süreli dalgalanma esnasında oluşur. Bayrağın alt çizgisinin kırılmasıyla formasyon tamamlanır ve bayrak direğinin uzunluğu kadar düşüş beklenir.

Bayrak Formasyonu Nedir?

FLAMA NEDİR?

Hızlı bir formasyondur. Bunun bayraktan tek farkı Dikdörtgen şeklinde değil de aşağı yukarı hareketleri ile bir flama gibi oluşmasıdır. İkisininde mantığı aynıdır. Sadece küçük şekilsel olarak farklılıklar vardır

Dikkat edilmesi gerekir. Büyük bir yükselişten sonra hareketin devamı için nefes alınan , kar realizasyonunun yapıldığı bölümdür bu bölümde hacim ve hareketler gittikçe daralmaya başlar. Flama kısmında kısa dalgalanmalar oluşur bu dalgalanmalar bir flamaya benzer bir süre sonra;

Burada kopuş direnç üzerinde sert ve hacimli olur.Bunun için direnç bölgesindeki hacim bizim için güvenli al noktasını oluşturur. Dirençten sonra hedef flama direğinin yükselişi kadardır.

Bunun tam tersi de mümkündür , Düşüş trendinin ardından gelen kısa süreli dalgalanma esnasında oluşur. Bayrağın alt çizgisinin kırılmasıyla formasyon tamamlanır ve flama’nın direğinin uzunluğu kadar düşüş beklenir.

Flama Nedir?

Telegram Kanalımıza Katılmak İçin TIKLAYINIZ!Bir yanıt yazın