BRENT

BRENT Piyasalar Çin’in yılın ikinci yarısında ekonomiyi nasıl destekleyeceğine ilişkin ayrıntıları merak ederken petrol haftanın ilk işlem gününe emtiaların satıcılı başlamasıyla geri çekildi. Yarın gerçekleşecek Çin faiz açıklamaları takip edilecek olup, piyasa beklentisi 1 ve 5 yıllık borç verme gösterge faiz oranlarında 10’ar baz puan indirim yapılması yönünde. Ancak her iki kontrat da küresel ham petrol talebinin yavaşlaması ve arzın aşırı bollaşmasına ilişkin endişelerin devam etmesi baskılayıcı unsur olmaya devam ediyor Gün içinde ABD’de resmi tatil olması nedeniyle işlem hacmi düşük seyredebilir

Geri çekilmelerde fiyat 75,50 desteği altına sarktı. İlgili destek altında düşüşlerin devam etmesi durumda 75,00 – 74,50 seviyeleri güncel destek seviyeleri olarak takip edilebilir.

Olası yükselişlerde fiyatın 50 saatlik üstel ortalama(75,24) üzerinde tutunma çabası ile yeni yükseliş potansiyeli oluşabilir. Beklentinin pozitife dönmesi için 75,50 direnci üzerinde kalıcılık görmek gerekebilir. Bu durumda 76,00 ve 76,50 seviyeleri gündeme gelebilir.

Özetle; önümüzdeki süreçte fiyatlamalar 75,50 desteği altında kaldığı sürece aşağı yönlü görünüm ön planda olabilir.

Günün Önemli Seviyesi: 75,50Bir yanıt yazın