BRENT Geride bıraktığımız gün Fed başkanı Powell yıl sonu enflasyon hedefini yinelerken para politikası toplantısı sonrası yaptığı basın açıklamasına paralel enflasyonu bastırmak adına şekilde daha fazla faiz artışına işaret etti. Ek olarak API, ABD stoklarının 1 milyon varilden fazla düştüğünü bildirdi. Asya’daki talep artışını ve ABD ‘de stoklarının azaldığına işaret eden rapor sonrası petrol Çarşamba günü elde ettiği kazanımları korudu. Gün içinde gözler Fed başkanı Powell ve FOMC üyelerinin açıklamalarında olacak.

Geri çekilmelerden sonra fiyat yeniden 71,50 seviyesinden destek buldu. Gün içinde bu seviye destek konumunda kaldığı sürece yukarı yönlü görünüm bir adım önde olabilir. Gerçekleşebilecek yükselişlerde 72,50 direnci sonrasında 73,00 seviyesi hedeflenebilir.

Olası düşüşlerde 71,50 desteği güncel kaldığı sürece yeni yükseliş potansiyeli oluşabilir. Dolayısıyla düşüş isteğinin devamı için 71,50 altındaki seyri ve saatlik kapanışları görmek gerekebilir. Bu durumda 71,00– 70,50 seviyeleri gündeme gelebilir.

Özetle; önümüzdeki süreçte fiyatlamalar 71,50 desteği üzerinde kaldığı sürece yukarı yönlü görünüm ön planda olabilir.

Günün Önemli Seviyesi: 71,50Bir yanıt yazın