BRENT PETROL

Petrol fiyatları Rusya’nın ihracat kesintisi kararını uzatacağı yönünde verdiği sinyaller ve ABD’de stokların gerilemesiyle birlikte yükseliş eğilimini sürdürdü. Başbakan Yardımcısı Novak, Rusya’nın OPEC+ ile ihracatı daha fazla kısma konusunda anlaştığı ve ayrıntıların gelecek hafta açıklanacağını belirtti. ABD’de ise stoklar 10 milyon varilden fazla azalma göstermişti. Tabi buna ek olarak, hafta boyunca açıklanan ABD verilerinin, Fed’in daha fazla faiz artırmasına gerek kalmayacağı beklentisine ağırlık kazandırması da fiyatları destekledi. Gün içinde Avrupa ve ABD borsalarının seyri ile ABD tarafındaki veri akışı takip edilebilir.

Önümüzdeki süreçte fiyatlamalar 86,00 – 86,50 desteği ve üzerinde kaldığı sürece yukarı yönlü görünüm ön planda olabilir. Gerçekleşebilecek yükselişlerde 87,50 ve 88,00 seviyeleri hedeflenebilir.

Olası düşüşlerde 86,00 – 86,50 desteği güncel kaldığı sürece yeni yükseliş potansiyeli oluşabilir. Dolayısıyla düşüş isteğinin devamı için 86,00 altındaki seyri ve saatlik kapanışları görmek gerekebilir. Bu durumda 85,50 seviyesi gündeme gelebilir.

Özetle; önümüzdeki süreçte fiyatlamalar 86,00 – 86,50 desteği ve üzerinde kaldığı sürece yukarı yönlü görünüm ön planda olabilir.

Günün Önemli Seviyesi: 86,00 – 86,50 bölgesiBir yanıt yazın