Günün Ekonomi Bülteni

Asya borsaları bankacılık gündeminin sakinleşmesi ve faizlerde tepe seviyelerinin yakın olduğu              İyimser bir seyir. Yüksellişler genel olarak teknoloji şirketleri liderliğinde oluştu.

Japonya’da endeki civarı yükselirken, Hong Kong’da OES%, Çin’de civarında yükselişler ABD endeks vadelileri de aralığında yuları bönle hareketler sağladı. ABD 10 yıllık tahvil Âzl Mlgeslnde seyrediyor. Dolar endeksi ise dan yaşadığı kayıp ardından Asya sakin seyretti.

öte yandan çinEe açıklanan PM’ rakamları da olumlu havayı destekl*l. imalat PM’ S2SEan Sl,3a gerilese de, İmalat dış PM’ S63ten ş32Ye etkili bir toparlanma sağlad[.

Euro Bölgesi enflasyonu şubat ayında olarak açıklanmıştı. Bu ayından bu yana en duşak oran olsa da, ECB’nIn haleflerlMg•n oldukça uzak. Bu da Banka’nın faiz politikasını sürdürme İhtimalini ciddi *kilde etkilim.

Fedin geride bıranığımız hafta gerçekleştirdiği beyanatta 25 baz puanlık Ârz artış kararının yanı sıra enflasyon prğekstyonlarını da İzlemiştik.

Burada çekirdek XE’nIn Aralık ayındaki 3,196’IIk tahmininin revize edilerek çıkarıldığını gördük. 2023 yılı için beklenti bu şekildeyken, mevcut rakam [“Sayısıyla önümüzdeki süreçte bu verinin özellikle Fed’ln beyanatta enflasyonla mücadelenin öncelikl olduğu vurgusunu yinelemesinin ardından önemli olmayı sürdürecek.

Ocak ayında çekirdek PCE bir önceki aya göre O” artmıştı. Yıllık bazda artış ulaşmıştı. Piyasa beklentisi aylık bazda ivmenin bir miktar gevşeyeceği, fakat yıllık bazdaki rakamın seyredebileceği yönünde.Bir yanıt yazın